Pokračování diskuze druhý den

Vi:Při únavě vnímám pulzace barevně.
K:Toho si nevšímejte, vůbec tomu nevěnujte pozornost.
Sa:Mě to poslední dobou svádí vracet se ve vzpomínkách ke svému pěknému mládí.
K:Tomu nepodléhej! Lepší to má ten, kdo měl mizerný život, toho totiž ani nenapadne vzpomínat na minulost.
Vi:Vrátím se ještě k termínu "jóga způsobem života". Patří do toho také radostnost? To se mi zdá nejsnadnější.
K:Nejstručnější pokyn pro vás: zjišťujte analýzou stále svůj stav, dávejte všechny věci do pořádku - to je udržovat dobrou náladu, odstraňovat rozptýlenost, střídat práci a nestarat se o výsledek, tím spíše ne křečovitě.
Vi:Prudkou snahou o radostnost jsem svůj stav nezlepšil. Tomu rozumím.
K:Nutno vše dělat klidně, bez křečovitého úsilí, nenásilně. Je to podle Míly boj o kvalitu. Tento boj směřuje k tomu, dát v sobě všechno do klidu. Ale bojovat o lepší kvalitu musíte stále - především při cvičení.
Vi:Poslední dobou dělám dost manuálně.
K:V pořádku, to nerozptyluje. Ale nezapomínejte (při jakékoli práci) na nenásilný boj o kvalitu! Dávat v sobě věci stále do pořádku. Když se člověk v překážkách už vyzná, pozná sám od sebe jak na to - až se to jednoho dne zlomí...
Já jsem se držel z předpisů o józe striktně jednoho receptu: je to má povinnost udržet stále dobrý stav - a nepitval jsem co a jak, co je hřích apod. U vás stále ještě naskakují vzpomínky nebo tendence z minulosti. Jste-li čilý, pak přidejte do snahy energii. Hlavní tedy je: Naučte se do dobrých stavů vstupovat z "kterékoli strany" - za různých variant.
Vi:Znovu a znovu to zkouším, ale nějak se mi to nevede. Má snaha mi připadá, jakoby v tom byla ztrnulost.
K:Děláte tu chybu, že opakujete stále stejný druh snažení, čili usilujete stejným navyklým způsobem. Musíte vystihnout vyhovující stav, berte na pomoc vždy to nejvhodnější, držte se vhodného stavu, nebo pomocí vzpomínky se snažte dřívější dobrý stav znovu nalézt. Musíte se naučit vnitřně se vzpružit (pozvednout) v jakékoli situaci