Josef Studený

Osud anebo pokyn ...

    Oslepl jsem na pravé oko.Oční lékařka mě prohlédla, ani mě neposlala domů a hned mě objednala sanitku a poslala mě na hradeckou kliniku – na oční oddělení.Výsledky šetření na klinice byly značně nepříjemné.

    Diagnóza zněla : Tumor sítnice v.s.melanom ch.vpravo.

    Tímto okem jsem viděl jen černou díru.V diagnóze nebyl žádný příslib úspěšného léčení.Proto jsem předpokládal, že se musím smířit se slepotou pravého oka.

    Asi před 3 měsíci jsem dostal od svého známého malé množství masti vyrobené lékárníkem.Byla to Canabis indicae, jemně zpracovaná.Tak jsem se rozhodl jí použít na to slepé oko.Původní stav byl, že jsem v horní polovině viděl černou díru.Namazal jsem si touto mastí skoro slepé oko, večer znova a čekal jsem ráno, jak to bude vypadat.Ukázalo se, že to působí – díra byla hnědě zapouzdřena a z ní "táhly" do oka jakoby nitě.

    Druhý den jsem pokračoval 3x a na noc znova.Třetí den už tam nebylo hnědé zapouzdření, ale rozmazaný, špatný obraz.A další den ráno tam byl obraz téměř normální a pátý den ráno už jsem viděl běžný obraz, jako na levém oku, možná i ostřejší – jen ještě přímky se musely vyrovnat.

    Po dalších dvou dnech byl obraz dokonale čistý.

    Tím jsem byl velice překvapen.Vím, že v alopatickém lékařství a v očním obzvlášť, se Canabis vůbec nevyskytuje.A zde najednou vidím, jaký má účinek na mé oko – čili už žádná slepota.Ale čekal jsem ještě několik dnů, jestli se situace nezmění, abych mohl tuto radostnou zprávu podat své ošetřující obvodní lékařce.Bylo to pro mě velké překvapení, téměř zázrak, že jsem zase viděl – vždyť ten výsledek se dostavil už po 5-ti dnech samoléčby Canabisem.

    Kopii zprávy své obvodní lékařce jsem předal oční lékařce, a čekal jsem celý měsíc, než se vrátila z dovolené.Bláhově jsem se domníval, že bude mít radost z mého uzdravení, tak jako já.

    Po dovolené mé oční lékařky jsem jí navštívil, abych požádal o nové brýle, protože se mé dosavadní dioptrie změnily.K mému údivu jsem se však nesetkal s pochopením svého požadavku.Lékařka trvala na tom, že musím jít na kontrolu do hradecké kliniky, jinak mě nemůže nic předepsat.

    Jenže já jsem viděl na pravé oko dobře, a tak jsem odmítl další návštěvu kliniky, neboť jsem to ve svých 91letech považoval za zbytečné zatížení mého již velmi slabého organismu.Žádal jsem jen nové brýle.Ovšem zbytečně.Paní doktorka trvala na svém, že musím opět na kliniku a brýle mi nepředepsala.Ani mé uzdravené oko neprohlédla, prohlédla záměrně pouze mé levé oko.

    V alopatické medicíně se nikde nepoužívá Canabis, jakoby to byl "hřích".Pokud jsem se mohl dočíst, tak se jeho použití v USA trestá málem jako hrdelní zločin.Jsou snad naše poměry podobné?!

    Mělo to moje onemocnění oka snad ještě nějaký osudový účel? Nebo působí na mě nějak mimořádně, protože jsem vysoký zasvěcenec Mahajány a Vadžrajány? Mám to brát jako pokyn "shůry"? Bylo by dobré, kdyby se tento způsob léčby vyzkoušel i na ostatních lidech.To by ale mohli jedině lékaři.Zatím se nezdá, že by byli ochotni to akceptovat.

J.S.